with 6 komentarzy

 _MG_5894Warszawska Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE  miała w tym roku swoją 23 edycję. Jej hasło przewodnie brzmiało: Obudź emocje. Przyznam się, że byłam na niej po raz pierwszy, a głównym moim celem był udział w 2. Spotkaniu Blogerów Ogrodniczych.Oczywiście samą wystawę planowałam również zwiedzić, ale dopiero po tej pierwszej przyjemności. Na wszystko miałam jeden dzień, więc trzeba było zaplanować go z głową, łącznie z „jak dojechać, jak dość, jak wrócić, co po czym i kiedy” itp. Pobudka o 4.00 rano, żeby zdążyć pociągiem do Warszawy na godz. 9.00  to zabójcza pora dla takiej sowy jak ja.  Bolało, ale było warto.

    Już na warszawskim dworcu zachodnim poznałam damy z branży, które spytały mnie o drogę na Prądzyńskiego 12. Pomyślałam – swój zawsze znajdzie swego. Niestety, mimo mojego wcześniejszego przygotowania trasy pieszej lub ewentualnie transportem miejskim, okazało się, że pomyliłam kierunki przy wyjściu z dworca. Nie bawiąc się w uruchamianie nawigacji w moim wiecznie zawieszającym się telefonie,  zaproponowałam Paniom wspólną podróż taksówką.  Taksówkarz skroił nas na 20 zł za 3 minuty drogi, ale co tam. Jak szaleć, to szaleć! Zrzuciłyśmy się po „piątaku”, życzyłyśmy sobie wielu pozytywnych emocji  i tak oto ruszyłam na Spotkanie Blogerów, mijając przed wejściem do Expo konkursowe przedogródki skąpane w deszczu. Bo to nie był początkowo pogodny dzień.  A! Jeszcze machnęłam obowiązkowe selfie z ZTZ.

DSC_0352

DSC_0365

    

POZYTYWNE EMOCJE

 2. Spotkanie Blogerów Ogrodniczych

 

  Gdyby nie dwóch przemiłych, mądrych i przy tym przystojnych blogerów ogrodniczych, czyli Wojtek Wardecki z W-Ogrodzie.com i Łukasz Skop z Bez-Ogródek, nie byłoby ani pierwszego spotkania na tegorocznej Gardenii, ani drugiego na Zieleń to Życie. Dzięki ich inicjatywie, zapałowi i w końcu organizacji tych spotkań, blogerzy ogrodniczy mogli wyjść z podziemi wirtualnego świata swoich grządek i rabat i poznać się w realu. Spotkania odbyły się w piątek i sobotę. Miałam przyjemność uczestniczyć tylko w tym pierwszym i żal mi, że ominęła mnie gorączka sobotniego spotkania. Oglądając zdjęcia innych blogerów, żałuję, że nie zostałam dłużej.

 

  Piątkowe spotkanie obfitowało w dużą dawkę wiedzy, ciekawostek i prezentacji przygotowanych przez ekspertów w blogersko – ogrodniczych dziedzinach. Była mowa o paragrafach dotyczących wycinki drzew,  prawie autorskim, zarabianiu na blogu i funduszu partycypacyjnym. Korzystają z okazji, mogę publicznie podziękować za przygotowanie i prowadzenie niezwykle wartościowych wykładów.  Ciekawe tematy, prezentacje, dzielenie się wiedzą i spostrzeżeniami wciągnęły mnie tak bardzo, że nie uwieczniłam tego spotkania na karcie pamięci.  Musicie uwierzyć na słowo, że było mega ciekawie, jeśli zapomniałam o robieniu zdjęć.


 Szerszy opis spotkania autorstwa Wojtka Wardeckiego ze zdjęciami
Spotkanie Blogerów Ogrodniczych

EMOCJE KONKURSOWE

1. Konkurs Roślinne Nowości
 Dla podtrzymania pozytywnych emocji, które wyniosłam ze spotkania, postanowiłam zwiedzić wystawę. Zaczęłam od roślinnych nowości, zielonych modelek i modeli wystawionych do konkursu piękności.  Myślę, że główne nagrody były przyznane uczciwie. Widać, że zwyciężyła kolorystyka w pomarańczach i purpurze. Zobaczcie sami.

 

_MG_5930

_MG_6087

 

ZŁOTY MEDAL
Campsis xtagliabuana SUMMER JAZZ TM FIRE 'Takarazuka Fresa’ PBR
Milin pośredni SUMMER JAZZ TM FIRE 'Takarazuka Fresa’ PBR

 

_MG_6103
SREBRNY MEDAL
Berberis thunbergii ‘Orange Sunrise’ PBR
’ PBR
_MG_5918

SREBRNY MEDAL

Physocarpus opulifolius LITTLE ANGEL ‘Hoogi016’ PBR
pęcherznica kalinolistna LITTLE ANGEL ‘Hoogi016’ PBR

_MG_5937
BRĄZOWY MEDAL
Corylus avellana PURPLE UMBRELLA ‘JM 251′ PBR
leszczyna pospolita PURPLE UMBRELLA ‘JM 251′ PBR

 2.Konkurs na aranżację przestrzeni wejściowej do domu jednorodzinnego  tzw. przedogródka 

Pogoda nieco się poprawiła, deszcz przestał padać, więc wróciłam przed wejście do Expo, aby obejrzeć konkursowe przedogródki.

WŁĄCZ WYOBRAŹNIĘ

Ogrodowa Sceneria, Aneta i Marcin Rykowscy, Pracownia Architektury Krajobrazu

   Nagroda Jury

_MG_5870

_MG_5874

OGRÓD SNU
GARDEN CONCEPT
Nagroda Publiczności i mój osobisty faworyt

 

_MG_5894

_MG_5895

WARIACJE NAD WODĄ
Polskie Stowarzyszenie Naturalnych Wód Kąpielowych
 
 W KRAINIE PNĄCZY
Celtis Sp. z o.o. Tomasz Rynkiewicz

_MG_5866

_MG_5863

 
PRZEDOGRÓDEK PODRÓŻNIKA
Zielony Zakątek

 

_MG_5878

_MG_5877

 
 NA KRAWĘDZI PRZESTRZENI-NA KRAWĘDZI EMOCJI
WSZYSTKO W ZIELENI
Pracownia Architektury Krajobrazu i Fotografii Przyrodniczej

_MG_5884

_MG_6336

EMOCJE NA STOISKACH

Przyzwyczajona do rozmiarów i atrakcyjności stoisk na Gardenii, spodziewałam się większego WOW na widok hali z materiałem roślinnym. Nie będę jednak czepiać się  i porównywać, gdyż obie imprezy są trochę inne pod wieloma względami.
Stoisko, przy którym stałam najdłużej i powracałam do niego kilka razy należało do Byliny Dąbrowscy. Jako zatwardziała „byliniara” zachwyciłam się aranżacją z moich ulubionych roślin i znakomitego tła dla tej rabaty. Złota Nagroda od Blogerów Ogrodniczych za najbardziej atrakcyjne stoisko wystawy należała się jak nikomu innemu. Cieszy mnie, że większość z nas ma podobny gust. W końcu jesteśmy mocną grupą opiniotwórczą, co nie znaczy – przekupną! Wracając do stoiska… Po obejrzeniu zdjęć na karcie pamięci, okazało się, że najwięcej fotografii wykonałam owym bylinom. Aż się prosiły, by je w takiej udanej aranżacji fotografować.

Byliny Dąbrowscy
Złoto od Blogerów Ogrodniczych

_MG_6204

_MG_5970

_MG_6217

_MG_5968

Szkółka Roślin Wrzosowatych Majewscy
Srebro od Blogerów Ogrodniczych
Klimat minimalistyczny – tło z białych ekranów  i jako leitmotive  modna ostatnio werbena patagońska.
_MG_6399
 
Szkółka Bracia Dębscy
Brąz od Blogerów Ogrodniczych
 _MG_5959
  Niezwykle efektownie prezentowało się stoisko szkółki Szmit. Połączenie bylinowych  angielskich klimatów z roślinami i małą architekturą w klimacie orientalnym, pogrupowanie paletami barw dało bardzo atrakcyjny i ciekawy efekt. To było drugie stoisko, któremu wykonałam mnóstwo zdjęć.

_MG_6002

_MG_5998

_MG_6001

_MG_6011

_MG_6006

_MG_6249

 Stoisko FRUCTOPLANT wzieło mnie „na folklor”. To moja słaba strona i gdy słyszę z daleka kobiecy duet w ludowej oprawie, już tam biegnę i jestem kupiona. Stałam dość długo, wsłuchując się w zaśpiewy i przytupując lekko palcem w rytm kujawiaków i oberków. Ba! Nawet dostałam sadzonkę jabłonki, która przetrwała powrotną podróż w zatłoczonym pociągu między moimi kolanami. Dowiozłam ją do domu z czterema listkami. Zespół był z Gąbina, a jabłonka była malinówką.
_MG_5955

_MG_5962

Szkółka Krzewów Ozdobnych Hajdrowski
 _MG_5977
Szkółka Piech
 
_MG_6035
Szkółka Kurowscy
 _MG_6023
Szkółka Kordus
 
_MG_6283

 EMOCJE ROŚLINNE

 

Hibiskus bylinowy Hibiscus moscheutos w przepięknym winnym kolorze.
_MG_6305

Biała róża wielkokwiatowa POPE JOHN PAUL II ‘Jacsegra’
 
_MG_6079
 
Budleja PURPLE SPENDOR ‘Hinebud2′
 
_MG_6084
Jarzmianka większa  'Star of magic’
odmiana o ozdobnych liściach z jasnym brzegiem i ciemno różowymi kwiatami.
_MG_6388
Clematis 'Little Artist’

_MG_6137

Clematis 'Mazurek’  z grupy Viticella
Róża wielokwiatowa 'Pastel’ z serii Babylon Eyes
Róża wielokwiatowa 'Coral’ z serii Babylon Eyes
 _MG_6176

Dzielżan ogrodowy 'SALSA’

_MG_6183

 

SKRAJNE EMOCJE

Szopkofontanny i Fontannopieski. Pozostawiam Was sam na sam z emocjami, jakie u Was wywołują, bo nie wierzę, że są Wam obojętne.

_MG_6059

_MG_6058

 _MG_6061

 

EMOCJE FLORYSTYCZNE

   Przyznam szczerze, że wydarzeniami florystycznymi na wystawie nie interesowałam się. Głównie z braku czasu i innych priorytetów. Wiem tylko, że odbyły się pokazy  florystyczne „Ubrać w kwiaty”, z których prace zdążyłam obejrzeć przed wyjściem z wystawy. Moim marzeniem było ozdobienie swej głowy i szyi kwiatową biżuterią jako podsumowanie imprezy. Musiała mi jednak wystarczyć jabłonka malinówka z czterema listkami.

_MG_6347

_MG_6346

_MG_6360

Ciekawa jestem jakie emocje  obudziła w Was wystawa Zieleń to  Życie. Podzielcie się nimi w komentarzach!

 

6 Odpowiedzi

 1. Bozka PIOTROWSKA
  | Odpowiedz

  To było dla mnie samej nawet dziwne, ponieważ nie wpadam na widok róż w szał. Chyba jeszcze nie dorosłam do nich… A tu takie maleństwa z oczkami mnie zauroczyły!

 2. Ogrody Ewy G.
  | Odpowiedz

  Widzę, że róże nie tylko mnie zachwyciły. Pozdrawiam.

 3. Bozka PIOTROWSKA
  | Odpowiedz

  Iwonko, dziękuję i liczę na spotkanie na Gardenii.

 4. Iwona Kostrzewa
  | Odpowiedz

  Piękna relacja i fantastyczne zdjęcia.

 5. Bozka PIOTROWSKA
  | Odpowiedz

  Aniu, dziękuję za wszystko! Szmit zaprezentował się z wielkim rozmachem, ale Dąbrowscy ujęli mnie bylinami. Uważam oba stoiska za świetne!

 6. Anna S.
  | Odpowiedz

  Swietna relacja! Dla mnie stoisko Szmit najlepsze 🙂

Zostaw Komentarz